Vítáme Vás na Badýskových stránkách

Zdraví a povaha

 Zdraví a povaha

Výška v kohoutku - 60cm
Chrup - plnochrupý, skus nůžkový
výrazný černý pigment
tmavé oči
Barva srsti - světle zlatá (medová)

Zdraví
Musím to zaklepat, ale Baddy je zatím pes s železným zdravím a perfektním zažíváním. Žádné potíže nemá ani s plaváním v ledové vodě, kam ovšem leze z vlastní vůle a bez našeho souhlasu. Má neustálou chuť k jídlu, ale není popelnice, jak někteří retrievři bývají, což po zkušenostech s Benem je velmi příjemná změna. Bez obtíží také snáší cestu autem.

Dne 27.1.2010 absolvoval rentgen a posouzení  kyčlí i loktů v Brně u MVDr. Milana Snášila, CSc. Negativní výsledky nás od tohoto přísného posuzovatele velmi potěšily.
Kyčle - 1,1
Lokty -  0,0


Zkoušky:
OVVR - I. cena

Povaha
Chování k lidem: Baddy je důvěřivý pes, a protože i jeho výraz je milý a přátelský, hned je s každým kamarád. Pobyt mezi velkým množstvím lidí si užívá, rád se předvádí. Je to trochu závislák na svých pánečcích. Doma je nezkutečně mazlivý. Venku divoch.

Chování ke psům: Badýsek není dominantní pes a snese se prakticky s každým přátelským psem. Jeho socializaci jsme věnovali značnou péči a vyplatilo se. Nemusíme mít nejmenší strach jít s ním do výběhu mezi další psi, či na psí výstavu, nebo kamkoliv jinam.

Baddy a výcvik: Ať se učíme cokoliv, Baddy je vděčný. Učí se strašně rád a rychle. Na cvičáku, kam chodíme, je se svojí sestřičkou Bailee značně před ostatními pejsky. Od malička rád aportuje. Při cvičení ani nevyžaduje pamlsky, stačí mu, že cvičí. Ale samozřejmě, občas něco dostane.

Baddy a voda: Od mimina je to pravý retriever s obrovskou láskou k vodě a plavání. Aportování z vody i z rákosí miluje od štěněte. Nevadí mu ani voda značně studená.
Nový příspěvek

Nový příspěvek

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one