Vítáme Vás na Badýskových stránkách

28.6.2010

O víkendu jsem na chatě konečně rozmrazil divokou kachnu, kterou jsem měl v mrazáku od podzimu. Že začneme aportovat zvěř. Baddy ke kachně přičichl a opravdu ho zajímala. Ale vzít ten hnus do tlamy? Tak jsem mu ji udělal zajímavější. Přivázal jsem ji na provázek a tahal po louce. Běhal za ní s velkou radostí, ale že jí má uchopit do zubů, ho ani nenapadlo. Byl jsem z toho trošku zoufalý. Prý lovecký pes. Princátko je to. Pak mě napadla spásná myšlenka. Jdeme k rybníku. Z vody Badýsek zatím nosil úplně všechno. Přišli jsme na břeh. Posadil jsem si ho k noze, hodil kachnu a dal povel aport. Baddy vyrazil a plaval přímo ke kachně. Čichnul k ní a začal se otáčet. Zařval jsem " přines". Badík kachnu uchopil a vzorově mi ji přinesl. Skákal jsem radostí, aby věděl, že takhle si to představuji. Několikrát jsme to zopakovali, že kachna už byla pěkně nasáklá a on ji chudák sotva vláčel. Až uschne, budeme trénovat na poli. Blíží se dovolená a tak doufám, že budeme mít na sebe více času a postoupíme ve výcviku o kousek dál.

Fotky Baddy a Kachna: http://yorik.rajce.idnes.cz/nosime_kachnu/

--------------------------------------------------------------------------------------------------

31.5.2010

O víkendu jsme se chystali na klubovou výstavu na Konopišti. Společně s námi měla jet i Baddova sestřička Bailee. Sraz byl u nás na chatě. Bohužel Bailinčini páníčci nemohli a tak jsme se nabídli, že Bailee vezmeme s sebou a pokud to půjde, vystavíme ji také. Byl jsem trochu zvědav, jak zvládneme dva pejsky. Brzy se ukázalo, že to žádný problém nebude. Bailee je zvyklá na nás i na Badíka a společně byli moc hodní. Snažili jsme se po oba dny jim vytvořit program a zabavit je. Na výstavě je to jako obvykle moc nebavilo a tak se kočkovali. Usadili jsme se hned za stanovištěm rozhodčího a některé zapisovatelky sledovali více kočkování našich sourozenců, než výstavu. Baddy se vystavoval ve třídě mladých v konkurenci 18 psů. Pan rozhodčí byl přísný a poslal mnoho velmi krásných psů se známkou VD. Měl jsem trochu strach. Baddy se ale předváděl tentokrát jako profesionál a odnesli jsme si známku výborná a krásný posudek. Fenky se vystavovaly ve vedlejším kruhu současně s námi a tak jsme bohužel Bailee nestihli předvést. Po návratu na chatu jsme se hned vypravili na procházku k rybníku a bylo poznat, že to je pro ratrievery mnohem větší zábava, než nějaká výstava. Cáchání ve vodě oba milují. Navíc v rákosí objevili kačenky a tak o zábavu bylo postaráno. Taky jsme si vyzkoušeli společný aport z vody, jak je vidět i na fotkách. Baddy a Bailee jsou od mimin nerozlučná dvojka a to je poznat i při výcviku. Na louce jsme zkoušeli i dohledávku. Aportík mi opět přinesli společně. Bailee ví, že ji bereme jako vlastní a okamžitě začala plnit rodinné povinnosti správného psa, tedy hlídání zahrady. Svědomitě s Badíkem hlásili každého kolemjdoucího svým štěkotem. Až jsem je musel mnohdy usměrňovat. V neděli se nám Beilinku ani nechtělo vracet. Byl to opravdu povedený psí víkend.

Fotky z víkendu: http://yorik.rajce.idnes.cz/Baddy_a_Bailee_Kveten_2010/

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.5.2010

O víkendu jsme jeli na chatu. Před odjezdem jsme se ještě zastavili na očkování. V pátek odpoledne jsme cvičili aport a v sobotu Badík dohledával kančí nožky a aportoval z vody. U aportu z vody jsem se zaměřil na prodlužování vzdálenosti, kterou musí s aportem urazit po vystoupení z vody. Nesmí ho pustit a nesmí se otřepat. Napadlo mě vyzkoušet metodu, kterou jsme používali při nácviku aportu ve štěněčím věku. Po vystoupení z vody jsem tleskal a lákal Badda a přitom pomalu ustupoval. Fungovalo to výborně. Předával aport bez otřepání asi 15 metrů od vody. Teď to jen musíme zautomatizovat aby to šlo i bez těch mých opiček.  Je to jeden z úkolů na letošní léto. V sobotu odpoledne byl Baddy hodně unavený a k večeru se jen ploužil. Na hřbetě, kde dostal injekci, se mu vytvořila malá bulka. V neděli pak taky jen tak popocházel. Přišla reakce na injekci.  Dnes už se to lepší. Snad zase brzy bude v pořádku.

Fotky z víkendu: http://yorik.rajce.idnes.cz/upravene/

--------------------------------------------------------------------------------------------

21.5.20010

Včera se po dlouhé době opět ukázalo sluníčko a tak mi to odpoledne nedalo a vyrazili jsme s Badyánkem do staré cihelny, kde je rozlehlý prostor porostlý vysokou trávou a křovím. Nikdo sem nechodí a tak se zde výborně cvičí. Zamýšlel jsem procvičit paměť k aportu a dohledávku. Nejdříve jsme cvičili povely píšťalkou. Pak přišly aporty. Měl jsem sebou chlupaté dummy.  Hodil jsem do vysoké trávy a chvíli počkal. Pak Badík dostal povel. Šel pro něj naprosto spolehlivě a krásně předal do ruky.  Tak jsem mu to udělal trochu těžší. Odhodil jsem aport a posunuli jsme se asi o pět metru. Následoval povel. I tentokrát šel na jistotu. Bylo to poprvé, kdy jsme to zkoušeli v tak vysokém porostu a Baddy mi udělal opravdu radost.

Následovala dohledávka. Badýska jsem odložil a šel pohodit dummy. Povzbuzen předchozím úspěchem jsem aport umístil do vzdálenosti asi 40- 50 metrů do hustého porostu mezi keře. Vrátil jsem se a dal povel. Baddy vyrazil. V té chvíli jsem si uvědomil, že jsem ho poslal po větru. Prostě začátečnická chyba. Nicméně Bady věděl, že tam něco být musí, když ho posílám a systematicky v kruzích prohledával prostor.Občas jsem jen zahlédl vrtící ocas nad vysokou trávou.  Ve chvíli, kdy se dostal za úroveň dummy zavětřil a pak už šel spolehlivě. Měl jsem obrovskou radost, když se jeho hlava s chlupaťákem v mordě vynořila z křovisek a tryskem se ke mně blížila. Vzorně odevzdal a následovala obrovská pochvala.

Dříve jsem si kladl otázku, jestli absolvovat s Baddym lovecký výcvik. Když ale vidím jakou radost to nám oběma přináší, volba bude asi jasná. O víkendu pojedeme na chatu. Chtěl bych pocvičit vlečku a aporty z vody. Už se na to moc těšíme.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

OVVR

Dne 16.5.2010 složil Baddy retrievří maturitu a splnil tak poslední podmínku k uchovnění. Teď už mu chybí jen dosáhnout patřičného věku.

Celý článek zde: http://goldenretrivr.webgarden.cz/ovvr

Fotky zde:http://yorik.rajce.idnes.cz/Ratmirov_2010/#album
----------------------------------------------------------------------------------------------

6.4.2010

O Velikonocích jsme poprvé letos jeli na chatu. Badík si to pořádně užíval a nezapomněl se samozřejmě  vykoupat v rybníce. Taky jsme cvičili. Poslušnost ho moc nebavila, ale zato aportování a dohledávky se nemohl nabažit.

Přikládám pár čerstvých fotografií: http://yorik.rajce.net/Baddy_15_mesicu

---------------------------------------------------------------------------------------------

23.2.2010

Taky přišly výsledky rentgenů. Vše dopadlo výborně.

Kyčle: 1,1

Lokty: 0,0

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23.2.2010

S Badýskem jsme prožili moc pěkný týden na horách. Všichni jsme si to užili. Přikládám pár fotek: http://yorik.rajce.net/hory_2010

28.1.2010

Tak jsme včera absolvovali rentgen kyčlí a loktů u pana doktora Snášila. Celkem nervózní jsme vyrazil přes zasněžené Brno. První problém nastal s parkováním. Všude hory sněhu. Nakonec se nám přece jen podařilo zaparkovat i když poměrně daleko od ordinace. Měl jsem strach, jak se s Badíkem dostaneme zpátky k autu po narkóze. V ordinaci jsme chvilku čekali a už jsme šli na řadu. Pan doktor i paní doktorka byli velmi příjemní. Baddyho jsme jen zvážili a už dostal injekci. Během minutky mu padla hlavička a spinkal jak andělíček. Poté jsme asi čtvrt hodiny čekali v čekárně, než Badíka zrentgenují. Pan doktor nám pak ukázal snímky kyčlí a konstatoval, že tam žádný problém nevidí. Na loktech že snad možná něco málo na tom jednom, ale že to nestojí za řeč. Tak jsme byli rádi, že je kluk zdravý. Dostal injekci a začal se probírat. K autu došel bez problémů po svých. Do večera pak pospával, ale ráno už zase dováděl s pejsky ve výběhu.

-----------------------------------------------------------------------------------------

22.1.2010

Konečně jsem se rozhoupal a objednal Badýska na vyšetření kyčlí a loktů. Bude ho absolvovat příští středu u pana doktora Snášila. Jsme z toho trochu nervózní. Snad to dobře dopadne.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19.1.2010

Venku nastalo kalamitní počasí a tak jsme výstavu v Olomouci vzdali. Místo toho si s Badýskem užíváme sněhu.

Pár fotek: http://yorik.rajce.idnes.cz/prochazka_18.1.2010/#album

--------------------------------------------------------

19.12. 2009

Dnes jsme si udělali zimní procházku kolem přehrady. Baddy i Bailee se opět pěkně vydováděli. Příští týden jim bude rok, tak proběhlo i předávání dárečků. Z vycházky jsme přišli pěkně promrzlí, ale spravil to grog. Badík , aby mu to nebylo líto, dostal uzené ucho.

Přikládám pár fotek z procházky: http://yorik.rajce.idnes.cz/zimni_prochazka_Baddy_Bailee/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.11.

Přidal jsem pár fotek ze cvičáku:

http://yorik.rajce.idnes.cz/cvicak/#album

----------------------------------------------------------------------------------------

11.11.2009
Tak se nám Badík zase rozjedl. Začali jsme chodit na cvičák společně se sestřičkou Bailee. Během cvičení měli zase oči jen jeden pro druhého. Výcvik je moc nezajímal. Ze společného cvičení si slibujeme otupení právě téhle vzájemné závislosti. Jinak by jsme jen těžko mohli absolvovat společné zkoušky. Když jsou každý sám, tak jsou moc šikovní. Ale spolu jsou zase šťastní. Tento týden jsme s Baddym procvičili aport a začali nacvičovat předsedání při předávce. Pochopil hned. jen jsem někde četl, že to zpomaluje aport. Zatím se nezdá. Tak uvidíme. Badík se taky naučil na povel pěkně plazit. Venku je škaredě a tak holt trénujeme takovéto hloupé domácí disciplíny.
Také proběhlo vážení a měření:
Váha: 34,7Kg
Výška: 59cm

--------------------------------------------------------------------------
21.10. 2009

Tento týden s Badýskem pravidelně na vycházkách trénujeme pohyb na výstavním vodítku a výstavní postoj. Že mu to opravdu jde, je doloženo na následujících fotkách:
http://yorik.rajce.net/nacvicujeme_na_vystavu

Jen máme trochu problémy s jídlem.Co se Badys vrátil z chaty tak trochu smutní a nechce moc jíst. Začíná se to ale zlepšovat, tak snad zase přibere.
Po návratu z chaty v 9 měsících měl:

Výška v kohoutku: 58cm
váha: 34,3Kg

--------------------------------------------------------------------------

Moravskoslezská národní výstava psů

V sobotu 17.10.2009 jsme vyrazili na brněnskou výstavu. Na tuhle, pro nás domácí výstavu, jsme nastoupili v plné sestavě. My s Baddym v třídě mladých, Bea s Petrem předváděli Bailee taktéž v třídě mladých, Jana s Wiki mezi westteriery v třídě dorostu a potkali jsme se i s naší chovatelkou paní Tomčíkovou a jejími fenkami. Potkali jsme mnoho známých z Ratmírova a výstava pro nás byla jako obvykle spíše společenskou událostí a možností si popovídat o pejscích. Baddy nastupoval z naší skupiny jako první. Byl opět v devíti měsících ve své třídě suverénně nejmladší. A i když konkurence byla obrovská, předvádění a postoj jsme měli nacvičený a tak jsme šli sebevědomě do kruhu. Jenže ouvej. Badýska jakoby zajímala pouze sestřička Bailee, která stála vedle kruhu. Žádný postoj, žádný pohyb a když se rozběhnul, měl jsem pocit, že poběží za Bailee. Vypadalo to, že jsme poprvé v životě v kruhu. Trošku jsem se styděl. Pan rozhodčí Vladimír Ádlt mi taktně naznačil, že to dělám úplně blbě. Ale to jsem věděl. Baddy si tentokrát v kruhu nevzal jediný pamlsek. A to je žrací pes.

Rozhodčí začal postupně vylučovat pejsky a všem nám vždy vysvětlil, proč který pes odchází. Jeho přístup, jako začátečníkovi, se mi moc líbil. Nakonec jsme v kruhu zůstali už jenom čtyři. V tu chvíli bylo k mojí obrovské radosti jasné, že jdeme o pořadí. Jenže Baddys moji radost nesdílel. Už se viděl dovádět někde venku s Bailee. A tak postavit ho do výstavního postoje jsem prostě nedokázal. Dostali jsme pěkné čtvrté místo a od pana rozhodčího dovětek, že naši známku limituje předvedení. I tak jsme měli obrovskou radost. Říká se, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Tentokrát to ale neplatilo. Badík prostě neměl svůj den. Manželka poznamenala, že je to taky jenom člověk.

Bailee si musela na své vystoupení počkat ještě dobré dvě hodiny. Nastupovala v konkurenci 17 fen a vyběhala si známku výborná. Wiky pak známku velmi nadějná 1. Týnka od paní Tomčíkové výborná 2. Všem gratulujeme.

Odpoledne jsme se šli s Badíkem projít do lesa. Cestou jsme zkoušeli i postoj a světe div se. Najednou nám to zase šlo. Další výstava nás čeká příští týden v Budějovicích. Tak uvidíme, co zase Baďouš vymyslí.

foto: http://yorik.rajce.net/vystava_brno_17.10.09

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Výstava Konopiště 26.9.2009

Byl krásný podzimní den a my jsme se vydali na klubovou výstavu na Konopiště. Večer před výstavou za námi na chatu přijela Baddova sestřička Bailee i se svými páníčky. Sourozenci se jaksepatří vydováděli. V noci po sobě trochu tesknili a tak se nikdo moc nevyspal. Po příjezdu na výstavu a úvodních formalitách jsme se usadili vedle našich výstavních kruhů. Setkali jsme se i k naší radosti s naší chovatelkou paní Tomčíkovou a načerpali od ní zkušenosti ohledně úpravy srsti. Našim sourozencům bylo v pátek 9 měsíců a tak jsme spadli do třídy mladých. Byli jsme tam suverénně nejmladší. Jako první šla do kruhu Bailee a v obrovské konkurenci si vyběhala známku výborná, z čehož jsme měli velkou radost. Navíc se velice pěkně předváděla. Baddy nastupoval do kruhu v konkurenci 15 psů. V kruhu stál jako druhý. Hned prvního pejska před námi poslala anglická rozhodčí pryč se známkou velmi dobrá a tak jsem měl trochu obavu, protože posuzování bylo velmi přísné. Baddy se však líbil a dostal velmi pěkný posudek a známku výborná. Posudek přidám do sekce výstavy. Po výstavě se nám pejsci vykoupali v místním potoce, proběhli se po louce a hurá domů. Za krásného počasí to byl velmi pěkně prožitý den.

Gratulaci posíláme do Fatkovského dvora, Badýskové rodné chovné stanice, k velkému úspěchu na Konopišti.

fotky: http://yorik.rajce.net/vystava_Konopiste


--------------------------------------------------------------------
30.7.2009
S Badyánkem si v současnosti užíváme prázdnin na chatě. Pravidelně se věnujeme výcviku a Baddyho to moc baví. Jeho nejoblíbenější cvičení je dohledávka a aport z vody. Vodu miluje a nevynechá jedinou příležitost k plavání. A protože rybník je pár kroků, příležitostí je hodně. Brzy přidám na stránky sekci video a něco vložíme z výcviku. Na chatě nás navštívila se svými majiteli Baddova sestřička Bailee. Z tohoto milého setkání vkládám fotky:
http://yorik.rajce.net/baddy_a_bailee1
-------------------------------------------------------------------------------
27.6.2009
Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy v Brně. Badík soutěžil ve třídě dorostu kam patřil podle věku pouhé dva dny a tak jsme si moc nadějí nedávali. Nastupovali jsme až po ocenění všech labradorů. Čekání bylo poměrně dlouhé a na Baddovi se trochu projevila únava. Předvedl se ale i tak velmi hezky a třídu jsme vyhráli s velmi krásným oceněním od rakouské rozhodčí. Máme z toho velkou radost. Stejnou radost nám udělala i Baddova sestřička Bailee, které se také výstavy účastnila a také vyhrála. Gratulujeme.

Fotka:
http://yorik.rajce.net/vystava_brno
--------------------------------------------------------------
23.6.2009
Badík byl v posledních dvou týdnech na chatě a pěkně si to užíval. Začíná jít malinko do puberty a kromě páníčka nikoho moc neposlouchá. Asi je to tím že spolu pravidelně cvičíme aporty i poslušnost a ostatní se jen mazlí. Cvičení mu jde náramně. Je to šikulka a miláček. V sobotu se chystáme na výstavu v Brně.
Přikládám pár fotek z dnešní procházky. Potřeboval jsem vyzkoušet nový objektiv a Badík jako vždy pózoval:
http://yorik.rajce.net/prochazka_23.6
-------------------------------------------------------------------------------------
Zítra bude mít Badýsek 5 měsíců a tak přidávám čerstvé fotky:
http://yorik.rajce.net/Baddy_5_mesicu
---------------------------------------------------------------------------
20.5.2009
Dnes jsme sedli do auta a společně s Baddovou sestřičkou Bailee vyrazili na přehradu. Pesani se pořádně vydováděli a taky jsme trochu cvičili. Bylo nádherné počasí a tak proběhlo i koupání a plavání.
Fotky jsou zde: http://yorik.rajce.net/Baddy_a_bailee_20.5.2009
---------------------------------------------------
19.5.2009
Dnes nás navštívila Vivinka. Je to holka Wastíka. Poněkud zatím malinká, ale Badík se choval jako slušně vychovaný výrostek a tak Vivi přežila návštěvu ve zdraví. Musí si na sebe zvykat, protože společně budou trávit spoustu volných chvil.
Fotky jsou zde: http://yorik.rajce.net/Baddy_a_Vivi
14.5.
Tento týden máme poněkud hektický a tak se snažím v každé volné chvilce věnovat Baddovi. Je to perfektní relaxace. Dnes navíc venku pořádně prší a tak dovádíme doma v bytě. Badyánek už celkem spolehlivě aportuje a tak jsem si říkal, že vyzkoušíme dvojitý marking. Nejdříve jsem vzal dva tenisáky, ale Baddy přinesl vždy jen jeden a o ten se chtěl přetahovat. A tak jsem zkusil dva dumíky. A ejhle. Přinesl jeden, odevzdal, přinesl druhý, odevzdal. Následovalo trochu přetahování za odměnu a celé jsme si to zopakovali. Na Baddym je úžasné, jak ho cvičení s aportováním baví. Vůbec nejraději má, pokud ještě musí hledat. Při tomto cvičení krásně procvičíme i poslušnost, aniž by si to uvědomil. Začneme přivoláním, dumíka mám v ruce. Povel k noze, lehni, zůstaň, dumíka jdu schovat, vracím se, povel hledej. A Badík vystřelí, hledá a přináší. Po celou dobu je na něm vidět jak je ve střehu a těší se. A to celé bez použití pamlsků. Pokud do ruky vezmu pamlsek, je po cvičení aportu. Vůně je silnější, než cokoliv jiného. Ale na to má nárok. Vždyť je to ještě čtyřměsíční mimino. Chtěl jsem jen zaznamenat: dnes poprvé dvojitý marking. Je to můj šikula.
----------------------------------------------------------------
10.5.
Výstava Hluboká: popis a fotky jsou v rubrice akce
----------------------------------------------------------------
1.5.2009
Odjeli jsme na výcvikový tábor do Malého Ratmírova. Fotky a podrobnosti jsou v rubrice akce.
-----------------------------------------------------------------

20.4.2009
O Velikonocích jsme byli poprvé z Badýskem na chatě. Byl to pro něj ráj. Musel zkoumat tolik nových věcí, že během dne vůbec nespal. Seznámil se s rybníkem a poprvé, i když nechtěně plaval. Nijak ho to nevyvedlo z míry. Procvičovali jsme povely a aportoval i z mělké vody. Bylo nádherné počasí a užili jsme si to všichni.
V 15 týdnech váží 15,4 Kg. V 16 týdnech potom 16,7 Kg.


---------------------------------------------------------------------------
8.4.2009
V neděli opět proběhlo vážení. Za poslední týden přibral Baddy 1,5Kg a ve 14 týdnech váží 14,5Kg. Pokračujeme v pravidelném cvičení a hrách. Chodíme na výstavním vodítku a učíme se výstavní postoj. Jsme totiž přihlášeni na naši první výstavu do třídy štěňat, která proběhne 10.5. na Hluboké. Jde nám především o to, aby se Byddy seznámil s průběhem výstavy a zvyknul si. Jestli vyjde počasí, mohl by to být příjemný výlet. Na Velikonoce pojedeme s Badíkem poprvé na chatu. Už se moc těšíme.
------------------------------------------------------------------------------
30.3.2009
V minulém týdnu jsme kromě běžných vycházek a cvičení absolvovali cestu do obchodního střediska Kika. Trošku nám dělal problém průchod otáčivými dveřmi, ale nakonec jsme to zvládli. Zato uvnitř si Badík vykračoval, jako by mu to tam patřilo a stal se opět středem pozornosti.
V neděli jsme jeli na chatu sázet stromky. Baddy lítal po louce a neustále si nás hlídal. Trochu jsme zmokli. Večer následovalo koupání a vážení. Ve třinácti týdnech váží Baddy rovných 13Kg.
------------------------------------------------------------
25.3.2009
Minule jsem psal, že se Badýsek snadněji podřizuje. Asi jsem ho přechválil, protože poslední dva dny je z něho opět Brůtus. Nabitý energií a přemýšlející o tom, jak koho podfouknout a jak posunovat hranice ve svůj prospěch. Taky zjistil že na nás platí jeho rošťácký výraz. Nezbývá nic jiného, než ho pořádně zaměstnat. Procvičovali jsme povely a doma zařadili novou hru. V obýváku dostane povel zůstaň, ukážu mu plyšovou hračku a jdu ji schovat do kuchyně. Vydám povel hledej a čekám. Badíka tato hra hodně baví a pochopil jí okamžitě. Během krátké chvíle mi přináší nalezenou hračku do obýváku a je řádně chválen. Hračky střídáme. Časem bych chtěl vyzkoušet, jestli dokáže vybrat správnou hračku, pokud jich tam bude ležet víc.
Zatím je to s ním na plný úvazek, ale baví nás to.

-----------------------------------------
22.3.2009
Dnes proběhlo opět vážení. Baddy má ve 12 týdnech rovných 12Kg.
Včera jsme již po druhé absolvovali jízdu tramvají a procházku podchody u nádraží mezi davem lidí. V tramvaji Badyánek v klidu ležel. I množství lidí mu nedělalo problém. Jen při vstupu do podchodu byl trochu nesvůj, ale nakonec se nechal nalákat.
Odpoledne jsme pak šli na louku k lesu na Červený kopec, který máme kousek za domem. Baddy chodí moc pěkně u nohy. Je to zřejmě tím, že celá rodina přísně dodržuje zásadu, že na vodítku se nečuchá a nezdržuje ale jde se pěkně u levé nohy. Tahání je taky zakázáno. Teprve na povel "volno" po odepnutí je čas k lumpárnám. Na louce se Badík vylítal a pak jsme trénovali povel ke mně, usednutí u nohy, lehni a zůstaň. Povel "ke mně" nám jde takřka dokonale a Baddy přibíhá takovým tryskem, že usedá takřka v letu. Nechá se snadno přivolat i když je něčím zaujatý a tak si myslím, že pokud nepolevíme, tento nejdůležitější povel máme zvládnutý ne výbornou. Taky jsme se snažili o první aportíčky v terénu. O míček zájem nebyl, ale klacky Baddy nosil v naději, že se budeme přetahovat.
Zdá se nám, že tento týden nastal jakýsi zlom a Badík snadněji přijímá autoritu, snadněji se podřizuje a nesnaží se za každou cenu prosadit. A je ještě větší mazel. Je to taková naše láska.

------------------
18.3.2009
Dnes jsme jeli navštívit Baddovu sestřičku Bailee. Návštěva opravdu stála za to.Obě štěňátka se pořádně vyřádila a tak jsme se domluvili, že se brzy podobné setkání bude opakovat.
Fotky jsem umístil v samostatné galerii " Baddy a Bailee".
-----
15.3.2009
Dnes, jako každou neděli, proběhlo koupání a vážení. Vodičku má Badík moc rád, i když je to jen ve vaně. Váha v jedenácti týdnech je 10,8 Kg.
-----
14.3.2009
Dnes jsme se vypravili tramvají do středu Brna. Cílem bylo seznámit Badíka s tímto dopravním prostředkem a projít se mezi davem lidí. V tramvaji byl Badyánek chvíli nesvůj, ale pak si mi lehl k nohám a uklidnil se. Prošli jsme podchodem u nádraží a vyzkoušeli i pohyblivé schody. Bylo znát, že to není procházka podle jeho gusta, ale nikde se nezaseknul a tak cíl byl splněn. Všude byl Baddy středem pozornosti a hlazení od cizích lidí trpělivě, leč bez nadšení, snášel.
Také se musím zmínit o tom, že už čtyři dni spí Badík celou noc bez nutnosti venčení. Naposledy se jdeme vyčurat kolem 21:30 a potom až ráno kolem 6. hodiny.

-----
12.3.2009
Dnes jsme byli na očkování a Badík to zvládnul bez jediného pípnutí. Tento výlet jsme spojili taky s malou procházkou v cizím prostředí.

-----
9.3.2009
Včera jsme se zúčastnili rodinné oslavy. Sešlo se 15 lidí všech generací a náš Baddy. V cizím prostředí se hned choval jako doma. Poprvé jsme s ním jeli výtahem. Nechtěl nastoupit ale nakonec se nechal nalákat. Večer proběhlo sprchování ve vaně a vážení. Za poslední týden přibral 1,5Kg. V deseti týdnech váží 9,5Kg.

-----
6.3.2009
Tento týden jsme absolvovali v domě kompletní výměnu oken. Všude se bouchalo a vrtalo. Byl jsem zvědavý na Badíkovu reakci, ale ten byl ve svém živlu. Zvládli jsme to na výbornou. Snažíme se alespoň dvakrát týdně jezdit autem a Badýsek to přijímá s lhostejností. Lehne a spí. Zdá se, že pokud vydržíme v nácviku, auto problém nebude. Každý den chodíme na krátkou procházku na vodítku. Baddy je trochu nejistý před cizími lidmi a projíždějícími auty a tak se krásně drží u nohy, za což je náležitě chválen. Pokračujeme v nácviku základních povelů a bez problémů v domácím prostředí zvládá sedni, ke mně, zůstaň. Nejraději má ovšem povel hledej, neboť vždy najde něco dobrého a voňavého. Při hrách a cvičení je to zatím taková malá neřízená střela. Je o to dojemnější, když se pak sám přijde pomazlit. Je to prostě náš Badyánek.

-----
1.3.2009
Dnes jsme Badíka vážili a má ve svých 2 měsících rovných 8 Kg. Krmíme 5x denně PROPLAN dog PUPPY LARGE ROBUS a k tomu dostává ráno kloubní výživu a vitamin C. Do granulek mu mícháme vždy trošku lipánku pro lepší chuť. Badyánek je opravdu vděčný strávník.

-----
27.2.2009
Tak zítra to bude týden, co jsme si Baddyho přivezli. Stal se naprostým miláčkem celé rodiny a dostal několik dalších jmen. Baďoušek, Baddisimo, Badiánek a taky Brůtus. Ke hrám přistupuje s maximálním nasazením a na nás se vrhá doslova po hlavě. Už stačil prokousnout babičce prst a mně ucho. Vše v zápalu hry, a tak jak říkáme, můžeme si za to sami. Trénujeme teď jemný stisk a ucho už žužlá velmi jemně. Tak, jak při hrách je plný temperamentu, se stejně rád přijde pomazlit a to jsme potom celí na měkko a z Brůtuska se stává Badyánek.
První týden se u nás vystřídalo mnoho návštěv všech věkových kategorií a Badík je s každým hned kamarád. Několikrát jsme taky jeli na návštěvu autem, aby si zvykal jak na auto, tak na nové prostředí.
Ze začátku se mu příliš nelíbilo česání a čištění očí, ale už si začíná zvykat. Stejně tak na sprchování pacek ve vaně a ve sprcháči.
K nám na dvorek jsme pozvali sousedova ohaře. Víme o něm že je řádně očkovaný. Baddy měl tak možnost setkat se s cizím dospělým psem. Pokud to půjde, rádi bychom mu tuhle zkušenost dopřávali častěji.
Doma trénujeme povel ke mně, sedni, přines, k noze, zůstaň, hledej a práskání papírovým pytlíkem jako nácvik střelby. Vše vždy jen chvilku a při hře. Jde mu to skvěle. Za kousek piškotu udělá cokoliv, ale nechceme to s pamlsky přehnat, abychom ho nezkazili.
Venku chodíme na vodítku na krátké procházky. I tohle zvládá moc dobře.
Jen trénování výstavního postoje nám nejde. Nedokáže pochopit k čemu je ta blbá hra, při které nemůže lítat a skákat na nás.
Udělali jsme dobře, že jsme si na první týden vzali volno z práce. Byl to nádherný i když trochu divoký týden při kterém jsme se krásně sžili.


-----
23.2.2009
Začátkem roku 2009 nás postihla velmi smutná událost. Zákeřná rakovina nám vzala našeho milovaného kamaráda a miláčka širokého okolí, zlatého retrívra Bena. Nejprve jsme si mysleli, že už nikdy žádného pejska chtít nebudeme, protože žádný už nemůže být jako Ben. Jenže smutek byl stále silnější a tak rodinná rada rozhodla, že jediným lékem může být pouze nové štěně. Kdo to jednou zažil, tak ví, že život bez retrívra není žádným životem.
Shodli jsme se na tom, že tentokrát to bude pejsek s průkazem původu. Už jsme věděli do čeho jdeme a celkem by nás lákalo zkusit i nějakou tu výstavu a lovecký výcvik.
A tak to mělo být štěňátko se slušným rodokmenem a dobrými předpoklady. Nakonec jsme se rozhodli pro chovnou stanici z Fatkovského dvora. Po domluvě s majitelkou paní Tomčíkovou jsme se jeli na štěňata podívat. Přivítalo nás 15 chlupatých kuliček ze dvou vrhů a na první pohled bylo vidět, že je o ně perfektně postaráno. Chlupáčci se k nám z teplého pelíšku hrnuli a rázem bylo rozhodnuto. Při další návštěvě jsme si vybrali umazleného kluka kterému jsme dali jméno Baddy. Pak nás ještě čekalo nekonečných 14 dní těšení a příprav.
21.2.2009 jsme konečně ráno sedli do auta a jeli si pro Badýska. Štěňátka za posledních 14 dní hodně vyrostla a okamžitě se na nás vrhla. Popovídali jsme si s paní Tomčíkovou, vyptali se, vyřídili nezbytné formality a hurá s Baddym do auta. Na začátku cesty trošku pofňukával, ale rychle se uklidnil a celou hodinu v autě by
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one