Vítáme Vás na Badýskových stránkách

Výstava Hluboká 09

Výstava 10.5.2009 Hluboká nad Vltavou

Budík zazvonil v 5:30 a ohlašoval slavný den. Vyjíždí se na naši první výstavu.Badík dovršil věku čtyř měsíců a tudíž  dosáhl možnosti účastnit se výstav. Co taková výstava pro vystavovatele znamená jsme věděli jen teoreticky a tak hurá vyzkoušet to prakticky. Výstava byla dvoudenní, ale napoprvé jsme se přihlásili pouze na neděli. Všemu předcházelo studium dostupné literatury, nákup potřebných pomůcek a samozřejmě nácvik výstavního postoje a pohybu v kruhu. Nácvik postoje je součástí našich cvičení už od mimina a tak den před výstavou jsme si to jen zopakovali. A jako naschvál při tomto posledním cvičení mi Baddy stále chytal vodítko do tlamy a skákal jako zajíc. No to to dopadne, myslel jsem si.

V den výstavy jsme vyjeli z chaty v 6 hodin ráno. Celou cestu hlásili v rádiu celodenní déšť. Na náladě nám to nepřidalo, ale obloha říkala něco jiného. Nakonec bylo celý den krásně slunečno. Do výstavního areálu jsme dorazili v sedm hodin a zjistili, že jsme úplně první. Musel jsem si vyslechnout jedovaté poznámky mé ženy, že jsme klidně mohli spát o hodinu déle. Marně jsem jí při pohledu na prázdný areál vysvětloval, že jsme se tak alespoň vyhnuly frontám při pozdější prezentaci. Vybaven teoretickými znalostmi jsem vytáhnul skládací židličky a batoh se svačinou. Místo jsme si našli nedaleko kruhu ve stínu mohutného dubu. Usadili jsme se a pozorovali přicházející účastníky. Zanedlouho jsme už živě komunikovali s dalšími podobnými nadšenci. Badýsek vzorně seděl připoután na vypůjčeném obojku. Přes několikadenní přípravu jsem na tuhle součást výbavy jaksi zapomněl. Byl ale i čas pohrát si s jinými pejsky a navštívit je v jejich plátěných domečcích, které zatím okolo vyrostly jako houby po dešti. Když vylezl asi ze třetího, přišel, sedl si a prosebně nám koukal do očí. Podívejte se. Každý má svůj domeček. Slečna, sedící vedle nás jen poznamenala, že páníčkům asi nic jiného nezbude a že včera zde byl stánek, kde podobné domečky prodávali. I panička, která má na starosti pokladnu a jen tak do ní nesáhne, prohlásila, že je to dobrá věc.

A opravdu. Za chvíli zde stál stánek. A tak jsme začali vybírat. Domek nesmí být moc malý, aby měl Badík prostor, a musí být v klučičí barvě. Vybrali jsme si ten největší modrý panelák, který byl k mání. Paní prodavačka se jen usmála a poznamenala: Nejmenší pes na výstavě a největší barák. Domek jsme hned postavili a Baddy se v něm uvelebil.Chtěl jsem využít času před výstavou a tak jsem vzal našeho bafíka na výstavní vodítko a šli jsme se podívat do kruhu. Proběhli jsme se, postavili do postoje. Vše perfektně. Po včerejším dovádění ani památky. No uvidíme, jak to bude naostro. Ta chvíle přišla brzy. Odtroubili, představili rozhodčí a protože kategorie štěňat byla jako první, šlo se na věc. Měl jsem trošku strach, že budu nervózní, ale v té chvíli mi to přišlo jako zábava. A co jiného to taky je, že. Nastoupili jsme, postavili se do postoje, oběhli vzorně kolečko a paní rozhodčí přistoupila k individuálnímu posouzení. Běželi jsme ještě jednou do trojúhelníku a opět vzorně. Pak se paní rozhodčí podívala Badýskovi na zuby, celého ho prohmatala a líbil se jí tolik, že neodolala a sáhla mu i na kulky. I Baddovi se to líbilo, protože celou dobu vrtěl ocáskem. Jen jsem měl strach, aby se nezamiloval. Dostali jsme moc pěkný posudek a známku „ velmi nadějný 2“. Více než z ocenění jsme ale měli radost z toho, jak se Badyánek předváděl. Krásně běhal a v postoji stál bez hnutí po celou dobu, kdy rozhodčí psala posudek. Vyzkoušeli jsme i volný postoj a ten byl taky na jedničku. Je to prostě naše zlatíčko a náš vítěz. Yva fotila a tentokrát dostala do ruky malý jednoduchý fotoaparát. A jak se jí to povedlo? Máme krásně zdokumentovanou trávu pod nohama. No, každý se něco učíme. Pár fotek jsem přece jenom vybral. Po našem vystoupení v kruhu jsme sledovali další kategorie a fandili pejskům, které jsme znali z pobytu v Ratmírově. Byl to moc pěkně prožitý den.

 

Rozhodčí: Mrs Janet Buckingham – Velká Británie

Známka: VN2

Posudek: Čtyřměsíční štěně veselého temperamentu, krásná hlava, dobře stavěná kostra, slibná přední stavba
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one