Vítáme Vás na Badýskových stránkách

Výcvikový tábor Malý Ratmírov 1.5.2009  (Baddy 4 měsíce)

 

Chovatelská stanice Chlupaté štěstí, odkud pocházejí rodiče našeho Badíka, pořádá každoročně tento výcvikový tábor jako přípravu na OVVR a pro štěňátka.

Na akci jsme kvůli pracovním povinnostem dorazili se zpožděním až v pátek 1.5.2009.

Od středy tam už na nás netrpělivě čekala Baddova sestřička Bailee. Jejich setkání proběhlo již tradičně. Celý okolní svět pro ně přestal existovat a užívali si neúnavného dovádění. Hned po příjezdu jsme se dozvěděli něco o úpravě pejsků a vystavování. Baddy si vyzkoušel výstavní postoj mezi ostatními a předváděl se jako profík. Však to taky máme natrénováno.

Druhý den ráno proběhla zkouška povahy a naši dva sourozenci tam nesměli chybět. Šli vzorně se svými páníčky řadou a paničky jim fandily s povzdálí.  Na čtyřměsíční štěňátka to byl opravdu slušný výkon. Nekoukali vpravo, vlevo a následovali nohu svého vůdce. Pak jsme vytvořili skupinku na výcvik a s paní Maříkovou se odebrali na louku. Cestou se ozývala střelba, ale naše dva mazlíky to nechalo lhostejnými. Na louce jsme si vyzkoušeli chůzi u nohy, poslušnost, přivolání a aportíky. Potom jsme šli k vodě. Do studené vodičky se jim moc nechtělo, ale protože v ní začali opět řádit, za chvíli byli oba úplně mokří. Pak šli mimina spát a my jsme si obešli výcviková stanoviště a nasávali informace a zkušenosti. Bylo to opravdu k nezaplacení. Po obědě se šlo opět k vodě a naši dva prcci poprvé dobrovolně a sami od sebe plavali. A jak krásně. Žádné cákání, vzorný styl. Bailee nosila z mělké vody i aporty a Baddy si pro ně dokonce doplaval  a odevzdával mi je do roky. Měli jsme z těch prcků velkou radost zvlášť když trumfli některé velké psi, kteří plavat nechtěli a tudíž se ani nemohli zúčastnit OVVR.

Následovala opět štěněčí nekonečná hra a po ní cvičení na louce. Synchronizované přivolání, sedni lehni, zůstaň. Byla to krása, jak obě štěňata reagovala na povely jednoho vůdce. Samozřejmě jen když zrovna nebyla do sebe zakousnuta.

V neděli dopoledne přijeli rozhodčí a starší pejsci šli dělat OVVR.My jsme přihlíželi a v tichosti fandili.

Po obědě jsme se rozloučili a jeli domů. Byl to nádherně strávený víkend. Spoustu věcí jsme se dozvěděli a naučili. Za to patří organizátorům velký dík. Příští rok určitě přijedeme znova. Ale to už Baddy nebude mimino.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one